Tłumacz języka włoskiego

Tłumacz języka włoskiego – zaufany specjalista do Twojej dyspozycji

Współcześnie rynek jest wypełniony różnymi usługami. Wiąże się to z coraz większymi, sprecyzowanymi potrzebami konsumentów, takimi jak, chociażby znajomość języka obcego. Także i w tym względzie powstała usługa, w której wykwalifikowani tłumacze języka włoskiego, udzielają szeroko pojętej pomocy. Biuro tłumaczeń ITAL-POL to grono zaufanych fachowców, którzy poprzez posiadanie szerokiej wiedzy języka włoskiego, przekładają ją na czyny i działania, które mogą wesprzeć zarówno Ciebie, jak i Twoją firmę.

Istotna rola tłumacza włoskiego w działaniach biznesowych

Biuro tłumaczeń ITAL-POL powstało z inicjatywy Katarzyny Balińskiej, głównej założycielki biura, która sama pełni rolę tłumacza przysięgłego. To bardzo ważny aspekt, który odcisnął znaczące piętno na kształcie oraz zakresie działań biura. Cały zamysł projektu skupia się na tym, by jak najszerzej wykorzystywać posiadaną wiedzę i umiejętności w pomocy klientom – nie tylko indywidualnym, ale także biznesowym.

W wyniku tego skompletowano zgrany zespół profesjonalistów, którzy oprócz znajomości języka, posiadają też wiedzę w wielu dziedzinach takich jak: literatura, handel, medycyna, prawo czy sport. Ta zaleta pozwala wyodrębnić szeroką ofertę usług, która wspomoże znacząco klienta w każdym aspekcie potrzeby znajomości języka, niezależnie od branży.

Narzędzia pomocnicze nieodłączne w pracy tłumacza włoskiego

Praca, jaką wykonują tłumacze języka włoskiego na co dzień, nie obyłaby się bez pomocy naukowych narzędzi. Niezależnie od kompetencji i znajomości języka, tłumacz powinien również weryfikować i sprawdzać swoją wiedzę. Jest tak między innymi, przez korzystanie z: specjalistycznych słowników, różnorodnych czasopism europejskich czy także z bezpośredniego podłączenia do głównych baz danych, związanych z tłumaczeniami.

Wiedza ekspercka czy doradztwo tłumacza włoskiego, są oparte również na zaawansowanych programach komputerowych. Jednym z głównych pełni program Trados, stanowiący najbardziej znany i najpowszechniejszy system w branży tłumaczeniowej. Jego złożoność podkreśla zbiór programów, które wchodzą w skład owego systemu. Z nich z kolei warto wyróżnić Translator’s WorkBench, aplikację, która spaja i pozwala na jednolitą współpracę edytora tekstowego typu MS Word z bazami terminologicznymi czy pamięci.

Całość pracy, jaką wykonuje tłumacz języka włoskiego w biurze tłumaczeń ITAL-POL to zbiór przemyślanych rozwiązań, które składają się na kompleksową usługę. Znajomość języka nie musi już stanowić problemu, gdyż wystarczy skorzystać z profesjonalnego specjalisty, będącego do Twojej dyspozycji.