Tłumacz przysięgły języka włoskiego – kto korzysta z usługi tłumaczeń?

Świat biznesu rozrasta się – powstają nowe przedsiębiorstwa w wielu sektorach. Ewolucja wielu branż i liczba podpisywanych międzynarodowych projektów zwiększa zapotrzebowanie na usługi tłumaczy przysięgłych. Wiele umów podpisywanych jest z partnerami z Włoch – praca tłumacza przysięgłego języka włoskiego jest potrzebna i doceniana. Do kogo skierowane są usługi tłumacza przysięgłego? Zachęcamy do lektury tekstu.

Klienci biznesowi i charakterystyka tłumaczeń poświadczonych

Tłumacz przysięgły języka włoskiego świadczy usługi na zlecenie małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Zdarzają się też sytuacje, że do tłumacza przysięgłego zgłasza się klient indywidualny. Zazwyczaj osoby prywatne zlecają tłumaczenia aktów notarialnych, aktów stanu cywilnego, aktów zgonu, zaświadczeń lekarskich, zaświadczeń do pracy lub umów dotyczących zakupu i sprzedaży. Głównym odbiorcą usług w zakresie tłumaczeń jest klient biznesowy. Tłumacz przysięgły języka włoskiego pracuje na zlecenie:

 1. Urzędów i banków
 2. Spółek, firm o charakterze międzynarodowym.

Dokumenty, na których pracuje tłumacz przysięgły języka włoskiego:

 • Dokumenty potwierdzające kwalifikacje i związane z rynkiem pracy – (dokumenty poświadczające prace, dokumenty, certyfikaty). Zwiększa się liczba osób studiujących na uczelniach o profilu międzynarodowym. Wyjeżdżamy na studia do innych państw – często też potrzebujemy odpisów dyplomów w innych językach, kiedy jedziemy do pracy poza granicami naszego kraju. Odpis dyplomu w języku włoskim musi być zgodny z jednej strony ze standardami uczelni, z drugiej z wymaganiami przedstawionymi przez daną placówkę edukacyjną. Tłumacz przysięgły języka włoskiego zapoznaje się z oczekiwaniami i wymogami panującymi w danym miejscu i realizuje tłumaczenie.
 • Akty Urzędu Stanu Cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgonu – w tym: odpis skrócony/pełny). Odpisy wykonuje się najczęściej w czasie zawierania małżeństw przez osoby różnych narodowości – małżeństwo nabiera mocy prawnej w obu krajach.
 • Dokumenty samochodowe (rejestracja samochodu, dowody kupno- sprzedaż, umowy między kontrahentami). Branża transportowa ma dziś charakter międzynarodowy – zwiększa się również liczba realizowanych transakcji kupna-sprzedaży między krajami. Tłumaczenia umów kupna-sprzedaży są niezbędne, zapewniają bowiem komfort i bezpieczeństwo transakcji dla obu stron.
 • Dokumenty urzędowe i w tym między innymi oświadczenia majątkowe, opinie akty notarialne. Tłumacz przysięgły języka włoskiego tłumaczy akty notarialne dla osób prywatnych, które chcą kupić lub sprzedać daną nieruchomość (dom, mieszkanie, lokal użytkowy). Wsparcie tłumacza przysięgłego jest również niezbędne przy dużych, międzynarodowych inwestycjach. Stałą współpracę z tłumaczami przysięgłymi podejmują między innymi firmy budowlane, które chcą dbać o bezpieczeństwo realizowanych transakcji. Nierzadko odbiorcami usług tłumaczeniowych są również deweloperzy. Największe firmy co roku podpisują kontrakty na naprawdę duże inwestycje na terenie Polski i Włoch.
 • Zaświadczenia o niekaralności niezbędne do pracy w szkole,
 • Zaświadczenia o zameldowaniu,
 • Zaświadczenia o zdolności do zawarcia małżeństwa,
 • Dokumenty Urzędu Meldunkowego takie jak dowód osobisty, poświadczenie zameldowania lub zamieszkania, zmiana adresu,
 • Dokumenty opatrzone klauzulą Apostille
 • Umowy handlowe i dokumentacja firmowa,
 • Umowa kredytowa, umowa finansowania,
 • Kredyt hipoteczny, kredyt na samochód w obcej walucie – zapewnij sobie komfort i bezpieczeństwo transakcji. Spisuj umowę w języku włoskim, sprawdzaj i weryfikuj poszczególne zapisy. Dobry tłumacz przysięgły języka włoskiego, który od wielu lat działa na zlecenie instytucji finansowych podpowie czym powinna charakteryzować się dobra umowa, podzieli się swoją wiedzą, będzie czuwał nad prawidłowością zapisów.
 • Odpis z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), odpis z Księgi Wieczystej,
 • Dokumenty niezbędne do zawarcia małżeństwa z obcokrajowcem.

Korzystaj z usług tłumacza przysięgłego – wspieraj prawidłowego funkcjonowanie swojego biznesu!

Prowadzisz firmę w branży medycznej, transportowej? Codziennie podpisujesz wiele kontraktów na międzynarodową skalę? Chcesz mieć pewność, że wszystkie umowy mają zgodne, prawidłowe zapisy? Warto na stałe współpracować z profesjonalnym tłumaczem przysięgłym języka włoskiego. Stała relacja z dobrym tłumaczem pozwala na szybką realizację zamówień i wzmacnia poczucie pewności, że dokumentacja tworzona jest i tłumaczona zgodnie z obecnymi przepisami prawnymi i standardami w danej branży.

Zachęcamy do korzystania z usług: ital-pol.com. Zapewniamy kompleksowy zakres usług związanych z tłumaczeniami w wielu obszarach – wieloletnie doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Tłumaczenia tworzone są z obowiązującymi zasadami, standardami i indywidualnymi oczekiwaniami klienta.