Tłumaczenia konsekutywne włoski

Traduzioni polacco

Tłumaczenia konsekutywne włoski

Tłumaczenia konsekutywne to najstarsza forma tłumaczenia ustnego. Sposób ten polega na oddaniu treści wypowiedzi po tym, jak mówca zakończy swój dyskurs lub jego część. Podczas gdy mówca przemawia, tłumacz zapamiętuje jego słowa, robiąc przy tym notatki, dzięki którym jego tłumaczenie jest wierne tekstowi wyjściowemu. Zadaniem tłumacza konsekutywnego nie jest jedynie zrozumienie wypowiedzi w obcym języku, lecz również zapamiętanie całej treści przekazu – właśnie dlatego tak ważne jest sporządzanie notatek.
Wadą tego sposobu tłumaczenia ustnego jest dwukrotne wydłużenie czasu trwania wypowiedzi, ponieważ najpierw wypowiada się mówca, a następnie tłumacz musi powtórzyć jego słowa w języku docelowym.

Dlaczego można nam zaufać?

Wybór odpowiedniego biura tłumaczeń, które będzie w stanie podołać każdemu zadaniu związanemu z tłumaczeniami technicznymi, prawniczymi, handlowymi lub finansowymi oznacza oddelegowanie dosyć delikatnego i złożonego zadania, dzięki czemu można skupić się na innych, równie istotnych funkcjach przedsiębiorstwa. Dobre biuro tłumaczeń nie odda tłumaczenia na następny dzień bez jakiejkolwiek weryfikacji. Treść przedłożonych dokumentów może być jasna w języku wyjściowym, ale niekoniecznie w języku docelowym. Oczekujcie zatem pytań (możecie czuć się zaniepokojeni, jeśli ich nie usłyszycie). Bądźcie jednak pewni dobrego wyniku współpracy.
Poproś o wycenę

Tłumaczenia konsekutywne włoski – dlaczego powinniście nas wybrać?

   • Tłumaczenia konsekutywne wykonywane są zawsze przez zespół sprawdzonych tłumaczy native speakerów
   • Konkurencyjne stawki, które odzwierciedlają jednak profesjonalizm naszych tłumaczy
   • Bezpieczeństwo i absolutna poufność podczas danych podczas przygotowywania tłumaczeń
   • Korzystanie z narzędzi wspomagających tłumaczenie CAT
   • Kompetencje techniczne potwierdzone certyfikatami dla każdego rodzaju tłumaczenia

Co mówią o nas nasi klienci

Tłumacz bardzo rzetelny, profesjonalny, doświadczony oraz terminowy. Polecamy współpracę! BTS Biuro Tłumaczen i Szkoleń, Poznań
We have worked with Katarzyna Balińska for many years. She is not only highly reliable and extremely professional, but also a pleasure to work with. We have no hesitation in recommending her as a reliable and professional translator.
Współpracuję z Panią Katarzyna od dłuższego czasu w zakresie tłumaczeń technicznych, medycznych i prawnych. Współpraca układa się bez zarzutu, zawsze po konkretnych i zdecydowanych ustaleniach, a w dodatku w przemiłej atmosferze.
Agnieszka Matyszewska, Agnieszka Matyszewska